Lifestyle

„Trzy kropki” Dawida Ciemięgi, czyli dlaczego ludzie są idiotami?

Dosłownie chwilę temu na kanale Dawida Ciemięgi został umieszczony film zatytułowany „Trzy kropki”. Tytuł niejednoznaczny, ale po obejrzeniu stwierdzam, że żadne słowa nie oddadzą przesłania, jakie pan Dawid chciał przekazać odbiorcom. Pozwólcie więc, że na miarę moich możliwości rozpowszechnię ten film i dorzucę kilka zdań od siebie.

Chwilę zatrzymam się na aspektach technicznych filmu. Przyznaję, że trochę topornie się go ogląda, zwłaszcza na początku (osobiście oglądałam w przyspieszeniu 1.25). I bardzo żałuję, ponieważ to moim zdaniem mega wartościowe video, a przez wykonanie część osób prawdopodobnie wyłączy go po minucie. Więc proszę, jeśli włączycie ten film z mojego polecenia, to ustawcie sobie delikatne przyspieszenie, ale obejrzyjcie go do końca!

Kim jest Dawid Ciemięga?

Pierwszy raz usłyszałam o nim parę miesięcy temu. Oto lekarz pediatra z krwi i kości, który wprost mówi, że będzie się sądzić z osobami, które cisną w niego oszczerstwa. Mało tego, on nie tylko mówił, on to zrobił! Z ogromną przyjemnością śledziłam wątek oblegany przez fanatycznych antyszczepionkowców  na profilu doktora Ciemięgi (a przepraszam, proepidemików, ponoć za nazwanie kogoś „antyszczepionkowcem” będą wysyłać pozwy (xD)).

Zaczęło się niewinnie. Ktoś nazwał go na lokalnym forum internetowym mordercą, ktoś inny stwierdził, że opłaca go lobby farmaceutyczne, tzw. Big Pharma. Sponsorzy kupują mu jachty i wysyłają na drogie wycieczki, a nasz pan doktor ma tylko kłamać, że szczepionki nie zabijają dzieci. Historie typu: byliśmy na wizycie u doktora i nasze dziecko prawie umarło, na szczęście konsultacje online doktora Wróbla (dobra, wszyscy wiemy, o kogo chodzi 🙂 ) wyleczyły nasze dziecię ze stanu agonalnego. Problem w tym, że listy przyjmowanych pacjentów są zapisane w plikach, a osoby o takich nazwiskach nigdy nie weszły nawet do gabinetu. Po więcej smaczków odsyłam bezpośrednio na profil Pana Ciemięgi.

Tu morderca, tam Big Pharma, ale to nic, bo żyjemy w wolnym kraju, w którym panuje wolność słowa, prawda? A nie! Zamiast „wolności słowa” posypały się pozwy. Obraźliwe komentarze w mgnieniu oka znikały z profilu, ale jak wiemy: w Internecie nic nie ginie. Tak też było w tym przypadku, bo zanim nasz doktor wystosował ciężkie działo prawne, zdążył porobić screeny (współczuję Panie Dawidzie, te pliki muszą iść już chyba w gigabajtach…). Bojowi wojownicy natychmiast przepraszali w wiadomościach prywatnych, niektórzy bardziej gruboskórni potrzebowali delikatnej sugestii prawnika, by opublikować publiczne przeprosiny.

Ta batalia trwa już pewnie koło roku, albo i dłużej. Jakiś czas temu Dawid Ciemięga założył zbiórkę na film dokumentalny o StopNop. Kto by pomyślał, że fani masowego wymierania ludzkości spowodowanego wpływem abortowanych płodów ze szczepionek zbiorą ponad 100 tysięcy złotych na taki cel. Niech się pan przyzna, to ta Big Pharma sponsorowała, prawda? 😀 Swoją drogą, nie mogę się już tego projektu doczekać!

Dziś otrzymaliśmy namiastkę tego, co wydarzy się w przyszłości.

 

Pst! To też jest fajne 🙂

 

Trzy kropki – bo nic więcej nie przejdzie przez gardło

Pan Dawid w tym krótkim filmie wiele mówi o traktowaniu zwierząt. Okej, nie jestem święta i żaden pająk nie może znajdować się w pomieszczeniu, w którym przebywam (a przynajmniej nie mogę wiedzieć o jego istnieniu). Ale widok niektórych scen sprawia, że… Ehh, nie powiem tego, takich rzeczy nie mówi się na głos. Po prostu wyzwalają się we mnie złe emocje. Bardzo złe.

Jak robić interes na debilach? Na przykład hodując lwy tylko po to, by potem je zabić. Póki są małe, zaprasza się takich debili na Safari, aby pooglądali sobie dzikie zwierzątka. Potem debile wracają do domu, a podrośnięte zwierzątka zostają wystrzelane przez ludzkie odpady (tak, znowu ostro, ale nie boję się użyć tego wyrażenia, bo dla mnie to są ludzkie odpady). Ba! Na Safari jeszcze ktoś może by się tego spodziewał. A wyobrażacie sobie takie coś na wolontariacie? Jednym z moich największych marzeń jest w przyszłości wyjazd na wolontariat dla dzikich zwierząt w Afryce. Szukając szczegółowych informacji, dowiedziałam się, że taki wolontariat to niezły biznes. I to, że będę musiała zapłacić 10-15 tysięcy za dwutygodniowy pobyt, wiedziałam. Ale tego, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że małe lwy, którymi bym się opiekowała, miałyby dorosnąć do roli trofeum dla myśliwego – tego nie spodziewałam się w koszmarach. Tak, moi drodzy, robi się biznes na dobrych sercach! I trzeba robić porządny research, żeby sprawdzić, jakie działania chce się fundować.

„Myśliwi to psychopaci. Kto normalny bawi się w zabijanie i ma z tego satysfakcję? Normalni ludzie dla hobby to grają w szachy, albo szydełkują (…) Każdy normalny, gdyby musiał zabić dzika, zrobiłby to z wielką niechęcią. Psychopaci się tym bawią”.

trzy kropki dawid ciemięga
Źródło: screen z filmu „Trzy kropki” na kanale dawidciemiega (Youtube)
trzy kropki dawid ciemięga
Źródło: screen z filmu „Trzy kropki” na kanale dawidciemiega (Youtube)

Uważam, że w tym temacie nie trzeba nic więcej dodawać.

Trzy kropki – ludzka głupota to biznes idealny

Dlaczego ludzie są takimi idiotami? Dlaczego nie wierzą w tysiące niezależnych badań, taśmy video, raporty, logikę! Jakie, do diaska, trzeba mieć IQ, żeby wierzyć, że Ziemia jest płaska? Jakim imbecylem trzeba być, żeby podważać istnienie Księżyca?

Powiecie, że to hejt, bo obrażam osoby o odmiennym zdaniu?

trzy kropki dawid ciemięga

To jest czarny prostokąt, prawda? Jeżeli napisałam, że to czarny prostokąt i Ty widzisz, że to czarny prostokąt, to raczej logiczne, że to czarny prostokąt. Jeśli powiesz, że to biały kwadrat, to nie znaczy, że masz inne zdanie. Są dwa wyjścia, albo jesteś ślepy, albo głupi.

Podobnie rzecz się ma w przypadku teorii spiskowych. Już kij z kosmitami. Ja nawet wierzę w istnienie bytów, które są znacznie bardziej inteligentne, niż ludzie. O to akurat nietrudno.

Wychodzisz wieczorem na dwór, widzisz księżyc. Nie, to nie księżyc, to iluzja!

Ziemia jest płaska. To nic, że nie ma żadnego dowodu na płaskość Ziemi, a wszystkie dostępne materiały wskazują, że Ziemia jest elipsą. Widzisz czarny prostokąt, mówisz „biały kwadrat”.

Ludzie dają sobie nawet wmówić, że homeopatia działa! Jeśli ćwierć ćwierci ćwierci z ćwierci ma wyleczyć chorobę, bo mniej znaczy więcej, to logicznie rzecz biorąc, posiadanie grosza czyni z nas bogaczy. Dlaczego więc „leki” homeopatyczne kosztują kilkukrotnie więcej, niż przeciętne leki z apteki? Hmm, może dlatego, że tu nie ma mowy o żadnej logice?

Wyobraź sobie, jaki ogrom śmiechu musi ogarniać ludzi sprzedających ciemnej masie badziewie, kiedy sprawdzają swój stan konta. Lekarze to mordercy, wszystkie badania są opłacane, Ziemia jest okrągła, a prezydent jest reptilianinem. To są fakty niezaprzeczalne, a im mniej coś rozumiesz, tym bardziej oznacza to, że coś jest prawdą. I tu aż wrzucę kolejny screen, bo to mój hit i dawno tak mnie czoło nie bolało po facepalmie.

trzy kropki dawid ciemięga
Źródło: screen z filmu „Trzy kropki” na kanale dawidciemiega (Youtube)

Różni ludzie myślą, jak zarobić pieniądze. Jako copywriter myślę o pozycjonowaniu bloga, żeby trafiać do potencjalnych klientów. Może kiedyś wydam swojego e-booka, albo będę robić inne ciekawe rzeczy. Może te rzeczy zagwarantują mi dobry dochód i bezpieczną przyszłość. A może nie?

A wystarczyło wykorzystać okazję. Tyle się mówi o chemtrails. Trują nas z każdej strony, zrzucają na nas tony złych rzeczy, nie wiadomo jakich, bo tego nie da się wyjaśnić. Ale tak robią. Stąd bierze się rak, stąd też pewnie biorą materiały do produkcji szczepionek… No dobra, poleciałam. Ale jak poleciał ten ktoś ze strony o zielonej harmonii, to jest kosmos (który notabene nie istnieje przecież, bo wiecie, iluzja, tak, jak Księżyc)!

Oto Chembuster, czyli pogromca chemtrails! Już dziś „producent” złoży dla Ciebie dwie miedziane rurki na krzyż. To urządzenie działa, ale nikt nie powie Ci jak, bo nawet fizycy nie są w stanie tego wyjaśnić. Ale to działa i kosztuje tylko, kuwa, tysiąćpięśćsetzłotych!!!

I myślisz sobie: oj tam, nikt o tym nie wie, nikt tego nie kupi. Nie?

trzy kropki dawid ciemięga
Lilyfly.pl/ 80 tysięcy wejść na stronę w celu zakupu dwóch miedzianych rurek!

SimilarWeb pokazuje, że średnia ilość wejść na stronę w ciągu miesiąca to prawie 80 tysięcy!

Zobaczmy opinie 😀

trzy kropki dawid ciemięga
Lilyfly.pl/ Cały świat zatruty, ale te dwie miedziane rurki sprawiają, że niebo nad Tobą jest bardziej niebieskie!

„(…)czasem nawet już na końcu wioski niebo jest zasnute dziwną powłoką, a u nas nic”. Tylna część ciała pewnie też już nie doskwiera, w końcu nawet do takiego dymania można się, jak widać, przyzwyczaić. Tacy ludzie naprawdę myślą, że należą do jakiejś elity oświeconych? Serio? 🤣🤣🤣🤣 (Dałam 4 emotki, bo jedna to za mało).

Nie ma więcej screenów, bo moje czoło nie wytrzyma takiej salwy facepalmów. Wrzucę za to kilka, moim zdaniem, wartościowych linków, dla ludzi z IQ większym od tego z przedziału 20-30.

Płaska Ziemia na kanale Scifun doczekała się aż pięciu części, wrzuciłam pierwszą, resztę znajdziecie na kanale. Ja wysiadam po 30 minutach zapoznawania się z analizami zwolenników teorii spiskowych, stąd też odsyłam do fajnych ludzi, którzy mają mocniejsze nerwy do polemiki z…idiotami 🙂

Co sądzicie o filmie Dawida Ciemięgi? A może oglądaliście również pozostałe polecane przeze mnie filmy? No i najważniejsze: kto chętny na Chembuster za 1500zł?

  • A najzabawniejsze, że te same osoby, które kupują te patyki do oczyszczania nieba ze szczepionek idą potem do najbliższego marketu i kupują najtańszego kurczaka faszerowanego największą chemią… Szkoda w tym wszystkim tylko kurczaków 🙂

  • Powiem Ci, że ja lubię się czasem oderwać, a rzadko oglądam komedie – może właśnie dlatego, że ta wszechobecna komedia mi wystarcza. Nie powiem, że teorie spiskowe to ciekawe źródło rozrywki i nawet nie zamierzam Cię do tego przekonywać 🙂 Ale fajnie czasem wiedzieć, w jakim środowisku żyjemy, co gorsza, to zjawisko dopiero przybiera na sile!

    Właśnie przed chwilą mignął mi na Facebooku post. Na chodniku znaleziono małego kotka bez jednej łapki. Ale nie był potrącony. Po prostu ktoś mu tę łapkę uciął… Ja już przestaję wierzyć w ludzi. Mam tylko nadzieję, że myśliwi będą leczyć się przez homeopatię, dodatkowo mogą jeszcze ćwiczyć loty w kosmos, żeby na własnej skórze przekonać się, czy Ziemia jest płaska. Jakby taka grupa zaczęła negować znaczenie zwierząt, środowiska, medycyny, szczepień itd, to cywilizacja szybko pozbyłaby się problemu.

    Kurczę, to jest oczywiste, że gdybym utknęła w dziczy, to instynkt przetrwania by wygrał. Byłby płacz i wyrzuty sumienia, ale człowiek zrobi wszystko, by przeżyć. Ale nikt normalny nie krzywdzi dla przyjemności.

  • Przeczytałam artykuł, potem włączyłam film na telewizorku, do śniadania 🙂 Ja niestety nie jestem na bieżąco w tych chmurach z bromu, morderczych szczepionkach i homeopatii. Na moje szczęście szkoda mi czasu na śledzenie w internetach takich rzeczy, choć przykro mi, że jeszcze tego typu portale są nagradzane. A co z oszukanymi ludźmi? Cóż, może to naturalna selekcja ewoluowała razem z nami? Dawniej były lwy i choroby, potem wojny, teraz własna głupota, bo to chyba jedyny naprawdę skuteczny sposób. Tylko tych zwierząt w tym wszystkim szkoda… Sama niedawno pisałam na blogu o tym, żeby uświadamiać dzieciaki skąd się bierze mięso na obiad (sama jem wszystko, więc to nie jest wege agitka). Pojawił się komentarz, który jest z jednej strony oczywisty, z drugiej daje do myślenia, tutaj o tych myśliwych. Jedna mama napisała, że jej wegetarianizm zacznie się wraz z momentem, gdy sama będzie musiała sobie zabić kurczaka (parafrazując). Na szczęście nie napisała, że może kiedyś stanie się to jej hobby…